Wysyłka: 2-3 dni robocze
Rondel konikalny de Buyer Alchimy 16 cm. to profesjonalne narzędzie kuchenne stworzone z okazji 100-lecia współpracy marki de Buyer z francuską gastronomią. Wykonany z innowacyjnej, trójwarstwowej stali nierdzewnej (3-ply), zapewnia błyskawiczną reakcję na zmianę temperatury i równomierne grzanie na całej powierzchni. Specyficzny, stożkowy kształt (konikalny) sprawia, że jest to idealne naczynie do przygotowywania sosów, redukcji oraz kremów.
Kolekcja Alchimy od legendarnej marki de Buyer to połączenie historycznego rzemiosła z nowoczesną technologią. Rondel konikalny o średnicy 16 cm został zaprojektowany tak, aby sprostać wymaganiom szefów kuchni, zachowując przy tym estetykę i łatwość pielęgnacji niezbędną w warunkach domowych. Naczynia z kolekcji ALCHIMY są przystosowane do użytkowania na wszystkich typach kuchenek, w tym indukcyjnych. Nadają się również do stosowania w piekarniku, jednak należy zachować ostrożność ze względu na nagrzewanie się całego korpusu. Zaleca się dopasowanie wielkości pola grzewczego do średnicy dna naczynia, stopniowe zwiększanie temperatury oraz unikanie funkcji booster i przegrzewania pustego naczynia.
W przeciwieństwie do standardowych naczyń, rondel Alchimy nie posiada doklejonego dna. Cały korpus wykonany jest z trzech warstw połączonej stali:
Konstrukcja naczynia zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła oraz wyjątkowo precyzyjną kontrolę nad procesem gotowania. Taka budowa sprzyja efektywnemu wykorzystaniu energii i pozwala przygotowywać potrawy w sposób, który pomaga zachować ich wartości odżywcze.
Umieszczona wewnątrz miarka pojemności ułatwia odmierzanie składników i zachowanie właściwych proporcji podczas gotowania.
Konikalna (stożkowa) konstrukcja rondla o średnicy 16 cm ma kluczowe znaczenie kulinarne. Mniejsza średnica dna w stosunku do góry naczynia sprzyja szybszemu odparowywaniu płynów, co jest niezbędne przy zagęszczaniu sosów. Zaokrąglone przejścia między dnem a ściankami ułatwiają mieszanie rózgą kuchenną, zapobiegając przypalaniu się zawartości przy krawędziach.
Zobacz inny asortyment z kolekcji Alchimy.
Zobacz inny asortyment marki De Buyer.
Producent DE BUYER INDUSTRIES SAS 25 Faymont 88340 Le Val D’ajol Francja contact@debuyer.fr
Zobacz także