• Nowość
Kasumi – Kamień wodny do ostrzenia noży 240/1000
search
  • Kasumi – Kamień wodny do ostrzenia noży 240/1000

Kasumi – Kamień wodny do ostrzenia noży 240/1000

240,00 zł
Brutto 2-3 dni robocze

Wysyłka: 2-3 dni robocze

Kamień ostrzałka Kasumi 240/1000 to dwustronne narzędzie do profesjonalnego ostrzenia noży. Gradacja 240 umożliwia regenerację krawędzi, a gradacja 1000 pozwala uzyskać precyzyjną, ostrą powierzchnię tnącą. Kamień jest wyposażony w gumową, antypoślizgową podstawkę, która gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo podczas procesu ostrzenia. Jest to najlepszy sposób na zachowanie unikalnych właściwości tnących noży ze stali wysokowęglowej oraz damasceńskiej.

Ilość

Japoński kamień ostrzałka średnioziarnisty 240/1000  marki Kasumi

Kasumi – Profesjonalne ostrzenie w japońskim stylu

Dwustronny kamień ostrzałka 240/1000 marki Kasumi to profesjonalne narzędzie do kompleksowego ostrzenia noży kuchennych, szczególnie polecane do noży japońskich oraz ostrzy o wysokiej twardości.

Gradacja 240 gruboziarnista przeznaczona jest do naprawy i regeneracji krawędzi tnącej — sprawdzi się w przypadku stępionych lub lekko wyszczerbionych ostrzy. To etap wstępny, który pozwala przywrócić właściwy kształt ostrza.

Gradacja 1000 średnioziarnista służy do właściwego ostrzenia i wygładzania krawędzi, zapewniając optymalną ostrość do codziennego użytku. To najczęściej wybierana gradacja do regularnej pielęgnacji noży kuchennych.

Kamień należy przed użyciem namoczyć w wodzie, co pozwala uzyskać najlepsze efekty i zapewnia równomierne ścieranie materiału. Ostrzenie ręczne daje pełną kontrolę nad kątem ostrzenia, co jest kluczowe w przypadku precyzyjnych noży japońskich.

Dlaczego warto wybrać kamień wodny Kasumi ?

- bezpieczeństwo stali: ostrzenie na kamieniu wodnym minimalizuje usuwanie nadmiaru stali w porównaniu do ostrzałek elektrycznych, co znacznie wydłuża życie Twoich noży;
- pełna kontrola: używając kamienia, masz bezpośredni wpływ na kąt oraz nacisk, co pozwala na idealne dopasowanie profilu ostrza do Twoich preferencji;
- uniwersalność: choć dedykowany do noży Kasumi, kamień ten doskonale sprawdzi się przy ostrzeniu wszelkich noży stalowych wysokiej jakości;
- stabilna podstawa: dołączona do zestawu gumowa ramka zapobiega przesuwaniu się kamienia na blacie, co jest kluczowe dla zachowania stałego kąta ostrzenia.

Regularne używanie strony o gradacji 1000 pozwoli Ci utrzymać noże w nienagannym stanie bez konieczności częstego sięgania po stronę 240. Pamiętaj, że dla uzyskania efektu "lustrzanego ostrza", po zakończeniu pracy na tym kamieniu warto użyć kamienia o jeszcze wyższej gradacji (np. 3000 lub 8000), który również znajdziesz w naszej ofercie. Kamień ostrzałka Kasumi 240/1000 to podstawowe, a zarazem profesjonalne narzędzie dla każdego, kto chce utrzymać swoje noże w perfekcyjnej kondycji.

Skład:

- kamień ostrzałka

Cechy kamienia:

- kamień syntetyczny
- średnioziarnisty 240/1000
- gumowa podkładka ułatwiająca ostrzenie
- konieczność namoczenia przed użyciem
- dedykowany do noży zniszczonych, wyszczerbionych (240) oraz do podstawowego ostrzenia (1000)
- zalecany czas ostrzenia 10 min


Producent

Kasumi

Specyficzne kody

EAN13
4950586800012

Producent Sumikama Cutlery MFG. CO. LTD. 383-1 Hidase GIFU PREF. 501-3911 Seki Japonia info@sumikama.co.jp

Osoba odpowiedzialna TOMGAST Sp. z o.o. Beskidzka 123/125 91-610 Łódź Polska tomgast@tomgast.pl